Sierpień
19
09:00
Imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Pionierskie rozwiązanie New Holland nagrodzone

Dodane 9 października 2017 o 12:51   Źródło: mat. Prasowy New Holland
CR10_90_Revelation_Tier4B_17_015

New Holland Agriculture została wyróżniona srebrnym medalem tagów Agritechnica 2017 za zastosowany w kombajnach serii CR Revelation proaktywny i automatyczny system ich konfiguracji, co jest pierwszym rozwiązaniem tego typu w branży.

Po wprowadzeniu do kombajnu danych dotyczących przeszłych plonów, topografii pola i wszystkich pozostałych ustawień z wykorzystaniem danych pozycjonowanych w systemie GPS, przy pierwszym przejeździe system dokonuje interpolacji danych i modyfikuje ustawienia kombajnu w zależności od zmieniających się warunków. Proaktywny system wykorzystuje dane z tradycyjnych czujników i systemów sterowania, a ponadto korzysta z pierwszego w branży czujnika obciążenia kosza sitowego, systemu przewidywania warunków polowych i plonu oraz układu zdalnej regulacji łopatek rotora. Operator ma do wyboru różne tryby pracy, począwszy od trybu maksymalnej wydajności aż po tryb zapewniający najwyższą jakość ziarna. W każdym przypadku optymalne wykorzystanie mocy jest gwarantowane. Na podstawie zapisanych w systemie danych kombajn samoczynnie optymalizuje ustawienia, zanim jeszcze zespół żniwny rozpocznie cięcie i zbieranie materiału roślinnego.

Nowe czujniki obciążenia systemu czyszczącego umożliwiają nowy sposób pomiaru obciążenia kosza sitowego. Innowacyjny system marki New Holland mierzy różnicę obciążenia na górnym sicie, co pozwala precyzyjnie określić obciążenie kosza sitowego. Na podstawie tych danych  system proaktywnie optymalizuje pracę kosza sitowego, zapobiegając stratom ziarna. W razie wystąpienia strat system może niezwłocznie określić ich przyczynę i bardzo szybko wprowadzić wymagane modyfikacje.

Nowy automatyczny system marki New Holland proaktywnie modyfikuje ustawienia kombajnu w zależności od warunków żniwnych. Samouczący się system przewidywania warunków polowych i plonu przewiduje zmiany w ukształtowaniu terenu oraz stopnień pokrycia pola roślinami przed kombajnem. Na podstawie danych topologicznych przewiduje on warunki przed zespołem żniwnym. W celu oceny wysokości plonu przed kombajnem system analizuje dane dotyczące plonu z sąsiednich ścieżek przejazdu oraz sporządzone w systemie GPS i wprowadzone do kombajnu mapy plonu z poprzednich przejazdów. Na tej podstawie system proaktywnie optymalizuje ustawienia.

Kombajn automatycznie reguluje kąt nachylenia wszystkich łopatek rotora w zależności od obciążenia masą żniwną, co ma bezpośredni wpływ na czas przebywania masy żniwnej w rotorze i pobór mocy przez rotor. Automatyczny system może zatem zwiększyć efektywność wykorzystania mocy przez rotor bez uszczerbku dla ustawień w systemie omłotu i separacji ziarna, co z kolei pozwala zwiększyć wydajność maszyny i ograniczyć zużycie paliwa. Kombajn automatycznie dostosowuje się do zmiennych warunków uprawy lub przy przejściu na zbiór innej uprawy, zwiększając dzięki temu dzienną wydajność i skracając czas potrzebny na przejście ze zbioru jednej uprawy roślinnej na zbiór innej. Ta nowa funkcja pozwala ograniczyć moc zużywaną przez rotory nawet o 20%.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu