Maj
20
19:16
Imieniny:
Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Pola demonstracyjne IGP Polska

Dodane 28 czerwca 2016 o 08:38   Autor: Anna Skoczyńska
001

IGP Polska – nowa firma nasienno-hodowlana na polskim rynku z siedzibą z Poznaniu, 23 czerwca br. zorganizowała spotkanie na polach demonstracyjnych w Małocinie k. Nakła nad Notecią, w gospodarstwie Pana Gwidona Bębnisty, podczas których zaprezentowała kolekcję odmian pszenicy, pszenżyta, jęczmienia i owsa własnej hodowli.

Firma IGP Polska działa na polskim rynku od lipca 2014 roku. – Ideą firmy jest badanie odmian w 2–3 letnim procesie rejestrowym, a po potwierdzeniu ich przydatności do krajowych warunków uprawowych i uzyskaniu rejestracji  –  oferowanie na  polskim rynku . Jest to główne założenie, które będzie przyświecać rozwojowi naszej firmy  – mówił Krzysztof Piłat.

W ofercie firmy na polski rynek jest 38 odmian wszystkich istotnych gatunków uprawianych rolniczo –  jarych i ozimych, z wyłączeniem żyta, oraz roślin strączkowych, soji i kukurydzy. Krzysztof Pilat zapowiedział, że portfolio firmy będzie się rozwijało  – W przyszłym roku chcemy powiększyć  platformę odmianową w okolicy Małocina – oprócz zbóż ozimych i jarych, kukurydzy – chcemy też zaprezentować paletę naszych odmian rzepaku ozimego, a pierwsza odmiana rzepaku ozimego SUNDANCE będzie dostępna w Polsce,  już w tegorocznym sezonie sprzedaży.

Podczas lustracji pól zaprezentowano i omówiono odmiany zbóż jarych i ozimych, które są zawarte w ofercie  firmy IGP Polska na sezon jesień 2016. Spośród odmian ozimych zwrócono szczególną uwagę na odmiany pszenżyta – TANTRIS, SECURO, oraz pszenicy –POLGRIM PZO, NORWAY, KERUBINO i PRINCEPS. Oferowane są również gatunki jare, takie jak: jęczmień odmiany ALIGATOR i SYDNEY, pszenica ANABEL i pszenżyto SOMTRI.

Na polach demonstracyjnych można było również obejrzeć i porównać 4 odmiany owsa – TIM, TROLL, MAX i SIMON,  wyhodowane dla uzyskania wysokich plonów dobrej jakości. Wszystkie wymienione odmiany cechują się bardzo wysoką wagą hektolitrową i niskim udziałem łuski.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Maj, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu