Luty
12
14:07
Imieniny:
Czasława, Damiana, Normy
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Premiera nowej pilarki Husqvarna

Dodane 4 września 2017 o 13:40   Źródło: mat. prasowy Husqvarna
Husqvarna 572XP (1)
Husqvarna AB

Po latach projektowania, testowania na wielu kontynentach i współtworzenia z najbardziej doświadczonymi drwalami na całym świecie, powstała nowa pilarka Husqvarna 572XP. Ta nowoczesna, wyjątkowo wydajna i trwała maszyna została zaprojektowana  od podstaw z wykorzystaniem najnowszej dostępnej technologii cyfrowej.

Światowa premiera pilarki 572XP odbyła w drugiej połowie sierpnia w Szwajcarii. W Polsce po raz pierwszy będzie zaprezentowana 6 września o godzinie 12.00 na stoisku firmy Husqvarna podczas Międzynarodowych Targów Leśnych w Rogowie.

Złożone i długotrwałe testy przeprowadzone przez firmę Husqvarna w Kanadzie, USA, Australii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii i Rosji dowiodły wyjątkowych możliwości tej innowacyjnej maszyny. Doskonale sprawdza się w terenach o zróżnicowanym położeniu nad poziomem morza, czy w zmiennych warunkach klimatycznych.

Husqvarna 572XP (2)Pilarka Husqvarna 572XP charakteryzuje się zwiększoną o 12% wydajnością cięcia w porównaniu do poprzednich modeli tej firmy. Uzyskano ją dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji silnika i poprawie systemu chłodzenia. Dwusuwowy silnik o pojemności 70,6 cm3 rozwija moc 4,3 kW. Korzystny stosunek mocy do masy pilarki  wynoszącej 6,6 kg jest wynikiem lepszego rozkładu masy w maszynie i lepszej jej konstrukcji w porównaniu do innych pilarek Husqvarna w podobnym segmencie. Wał korbowy i tłumik, a także inne ważne podzespoły zostały zaprojektowane z myślą o poprawieniu funkcjonalności maszyny, a dodatkowe wzmocnienia wpływają na siłę i niezawodność. Zastosowanie nowego układu chłodzenia wpłynęło na zwiększenie mocy silnika oraz poprawę trwałości maszyny. W modelu 572XP wydajność chłodzenia wzrosła o 20% w stosunku do poprzednich modeli pilarek Husqvarna. Została ona osiągnięta dzięki połączeniu nowego wyposażenia maszyny, digitalizacji i systemowi soft cut out.

Standardowo pilarka Husqvarna 572XP jest wyposażona w wytrzymały filtr powietrza o dużej powierzchni, który zapewnia dłuższe użytkowanie i lepszą filtrację. Wpływa to na zmniejszenie przerw w pracy przy zachowaniu stałej wydajności, a także nie wymaga tak częstego czyszczenia. W 2009 r. firma Husqvarna wprowadziła system AutoTuneä, który umożliwia kalibrowanie bez konieczności ręcznej regulacji. Dzięki temu maszyna zawsze jest poprawnie skalibrowana, nawet w zmiennych warunkach pracy. To maksymalizuje czas pracy, a użytkownicy mogą rozpocząć cięcie bez konieczności regulowania gaźnika.

Husqvarna 572XP (3)

Standardem w wyposażeniu modelu 572XP będzie nowy łańcuch X-CUT C85 z paskiem mocującym start/stop. Łańcuch jest ostry i gotowy do użycia bezpośrednio po wyjęciu
z pudełka, wstępnie rozciągnięty, bardzo trwały i zapewnia wyjątkową wydajność cięcia. Husqvarna planuje wprowadzenie go do oficjalnej sprzedaży w 2018 roku.

W Polsce Husqvarna 572XP będzie dostępna w sprzedaży poprzez sieć dilerów już od października 2017 roku. Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 4299 zł.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Luty, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Brak wydarzeń w wybranym dniu