Czerwiec
21
02:05
Imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Przekładnia Dyna-4 w ciągnikach Massey Ferguson serii 5700

Dodane 20 kwietnia 2018 o 11:49   Źródło: mat. Prasowy Massey Ferguson
MF5711_DYNA4_KUHNFEEDER_1870VENTADRIVE_STRAWBLOWER_FR_0318-6344_149021

Wyposażone w nową poprawiającą wydajność przekładnię Dyna-4 i opcjonalną amortyzację kabiny modele serii MF 5700 Global umozliwiają uzyskanie wyższych osiągów wszystkim użytkownikom poszukującym nowoczesnego, wytrzymałego i zdolny do wykonywania ciężkich prac ciągnika.

Powszechnie ceniona przekładnia Dyna-4 to przekładnia Semi-Powershift, umożliwiająca zmianę 4 półbiegów pod obciążeniem. Sterowanie przekładnią odbywa się za pomocą dźwigni w kształcie litery T oraz dźwigni Power Control, służącej do zmiany kierunku jazdy, wysprzęglania i zmiany przełożeń. Przekładnia Dyna-4 standardowo jest montowana w modelach o mocy 85 KM i 95 KM oraz jako wyposażenie opcjonalne dla modeli o mocy silnika 100 KM i 110 KM.

Dyna-4 to niezwykle wydajna przekładnia, która dzięki zastosowaniu czterech półbiegów Dynashift (Powershift) w czterech zakresach daje użytkownikowi dostęp do najwyższej klasy, prostej i wygodnej kontroli aż 16 przełożeń do przodu i do tyłu. Biegi pełzające są dostępne opcjonalnie. Dźwignia Power Control zlokalizowana z lewej strony kierownicy oraz dźwignia w kształcie litery T umiejscowiona na prawej konsoli zapewniają niezrównaną łatwość obsługi przekładni i zmiany kierunku jazdy. Poza wprowadzeniem tych przejrzystych, bezsprzęgłowych opcji, ciągniki można dodatkowo wzbogacić o opcjonalną funkcję AutoDrive. Po ustawieniu jej na tryb „automatyczny”, samodzielnie będzie ona zmieniała półbiegi, zależnie od obrotów silnika. Tym samym, znacząco ułatwia ona użytkowanie traktora i pozwala na automatyczny wybór, najlepszych pod względem wydajności i oszczędności ustawień.

Zastosowanie przekładni Dyna-4 umożliwia wprowadzenie funkcji sprzęgła w hamulcu. To doskonałe rozwiązanie pozwala na znaczne poprawienie i ułatwienie sterowania ciągnikiem podczas wykonywania prac z ładowaczem. Aktywowana za pomocą prostego przełącznika opcja sprawia, że przekładnia ustawia się w pozycji neutralnej w momencie naciśnięcia pedału hamulca, sprawiając, że użytkownik musi użyć jedynie jednego pedału.

Wyprodukowana w fabryce Massey Ferguson w Beauvais we Francji przekładnia Dyna-4 doskonale uzupełnia istniejące modele MF 5710 i MF 5711 wyposażone w mechaniczną skrzynię biegów 12 x 12.

Te oszczędne ciągniki skonstruowane na wytrzymałym podwoziu MF 5700, wyposażone w tylny TUZ o udźwigu 4,3 t i w przekładnię Dyna-4, są idealnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu prac polowych i transportowych. Zastosowano w nich w nowoczesne funkcje, ułatwiające m.in. sterowanie układem hydraulicznym, które sprawiają, że traktory te są idealne do prac z ładowaczem.

Wszystkie modele z przekładnią Dyna-4 są dostępne ze sprawdzoną amortyzacją kabiny. W pełni mechaniczny system składa się z połączeń za pomocą silent bloków z przodu kabiny oraz pary amortyzatorów sprężynowych zamontowanych z tyłu. System ten nie wymaga reakcji od użytkownika a stopień amortyzacji jest już ustawiony i uzależniony od sprężyn oraz dostosowany do wielkości ciągnika.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Czerwiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu