Czerwiec
21
20:38
Imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Rekordowy rok sprzedaży HORSCH

Dodane 20 kwietnia 2018 o 11:37   Źródło: mat. prasowy HORSCH
Logo

W 2017 roku HORSCH Maschinen GmbH uzyskał rekordowy w historii firmy wynik sprzedaży, wynoszący 356 milionów euro. W porównaniu do 2016 roku był to znaczący wzrost, wynoszący aż 19%.

HORSCH konsekwentnie dąży do tego, by to klient był w centrum jego działań, co wytrwale realizuje, poczynając od uprawy gleby poprzez siew, ochronę upraw aż po logistykę zbiorów. Tę politykę firmy nastawioną na zaspokojenie indywidualnych potrzeb klienta można łatwo zaobserwować na przykładzie zwiększania innowacyjności poszczególnych maszyn. Wdrożono wiele opcji umożliwiających dostosowanie maszyny do potrzeb rolnika. Wszystko to w połączeniu z doskonałym serwisem i pierwszorzędnymi partnerami dystrybucyjnymi powoduje, że klienci z całego świata otrzymują dokładnie taką maszynę, jakiej pragnęli, która spełnia ich wszystkie indywidualne wymagania, na przykład pod względem gleby, geo-architektury, klimatu lub szerokości roboczej.

To wszystko razem wzięte sprawia, że HORSCH jest jedną z najszybciej rozwijających się i odnoszących sukcesy marką w branży maszyn rolniczych. Eksport nadal rośnie i obecnie wynosi 80% sprzedaży, czemu towarzyszy również wzrost o 20% w Niemczech. Sprzedaż do krajów Europy Wschodniej wynosi 53%, przy czym eksport na Ukrainę jest jednym z większych sukcesów firmy. Na Europę Zachodnią przypada 20%, a na pozostałe kraje świata 7%, przy czym w tym ostatnim przypadku sprzedaż również gwałtownie rośnie, między innymi ze względu na rosnący popyt w Chinach lub rozpoczęcie własnej produkcji i sprzedaży w Brazylii po tym, jak zdobyto już dobre doświadczenia i osiągnięto spore sukcesy w Ameryce Północnej i Kanadzie.

Zwiększa się także liczba pracowników firmy – obecnie na całym świecie pracuje w niej ok. 1600 osób. Napływ zamówień na 2018 rok utrzymuje się na wysokim, stabilnym poziomie, dlatego HORSCH planuje zwiększenie sprzedaży. Obecnie we wszystkich fabrykach w Niemczech dokonuje się sporych inwestycji w celu zaspokojenia rosnącego popytu na wszystkie produkty firmy. Niedługo w zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu zostanie ukończona nowa hala, a w fabryce w Landau do jesieni produkcja opryskiwaczy niemal się podwoi. Podczas gdy w Rosji w 2017 roku uroczyście oddano do użytku nową halę produkcyjną, to w siedzibie HORSCHA na Ukrainie planuje się dokonanie jej znacznej rozbudowy w 2018 roku. Również w Brazylii stworzono rozwiązania umożliwiające zwiększenie mocy produkcyjnych.

Aby dalej rozwijać się na amerykańskim rynku, zainwestowano w dziedzinę szkoleń w Downs, w Stanie Illinois. Powstała tam farma szkoleniowa i poletka doświadczalne położone w samym środku pasa kukurydzy (ang. Corn belt), których celem jest pokazanie amerykańskim rolnikom najnowocześniejszych koncepcji uprawowych HORSCHA. Już odbyły się tam pierwsze Dni Praktyczne.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Czerwiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu