Styczeń
18
09:16
Imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Rolnicy dobrze oceniają pracę ARiMR

Dodane 9 lutego 2015 o 08:17   Źródło: arimr.gov.pl
Online survey
(Fot. Fotolia)

Raport “Polska Wieś i Rolnictwo 2014” przygotowany przez firmę BioStat wskazuje, że praca Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oceniana jest bardzo wysoko i to kolejny rok z rzędu. Spośród osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy załatwiały sprawy w Agencji, 91% wystawiło Agencji oceny bardzo dobre i dobre, a dla porównania w 2013 roku takie oceny wystawiło ARiMR 82% badanych. 

Rolnicy – jak wskazali w sondażu – wysoko oceniają m.in. kompetencje pracowników ARiMR. W tej kategorii od 84% badanych  pracownicy otrzymali oceny bardzo dobre i dobrych, od 10% ocenę ani dobrą, ani złą, a 5% źle oceniło kompetencje pracowników Agencji. Jedynie 1% nie miało zdania w tej sprawie. Respondenci wskazali również na wysoką jakość obsługi interesantów. Tu Agencja dostała 79% ocen bardzo dobrych i dobrych, 16%  to były oceny ani dobre, ani złe, 2% nie miało  zdania w tej sprawie, a tylko 4% wystawiło negatywne oceny w tym zakresie.

Badani rolnicy i mieszkańcy wsi oceniali również działalność informacyjną prowadzoną przez ARiMR. Najwyższe noty zebrały informacje przekazywane za pośrednictwem: telewizji – 62% pozytywnych ocen, a 30% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat w tego typu mediach;  prasy – także 62% pozytywnych ocen, 31% nie ma zdania lub nie spotkało się tam z informacjami na ten temat; broszur, ulotek i książek – 57% ocen pozytywnych, 38% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat; portalu internetowego ARiMR – 56% ocen pozytywnych, 41% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat oraz radia – 54% ocen pozytywnych,  38% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat w tego typu mediach.

Respondenci odpowiadali również na pytania, skąd chcieliby czerpać informacje o działaniach ARiMR. Najwięcej z nich wymieniło telewizję, na drugim miejscu znalazły się materiały informacje dostępne u sołtysów, w dalszej kolejności informacje przekazywane przez pracowników Agencji, prasę, oraz portal internetowy ARiMR.

Firma BioStat zbadała również, skąd rolnicy czerpią informacje o zmianach zachodzących na wsi i w rolnictwie oraz o możliwościach skorzystania ze wsparcia. Najwięcej, bo aż 45% badanych, wskazało jako źródło tych informacji telewizję, 25% respondentów stwierdziło, że taką wiedzę mają z ogłoszeń umieszczanych w urzędach państwowych, 21% z radia, 20% otrzymało takie informacje podczas spotkań organizowanych przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, 18% z Internetu, a 13% z prasy.

Z programów telewizyjnych, z których rolnicy dowiadują się o zmianach na wsi oraz o możliwości skorzystania z pomocy, największą “oglądalnością” cieszy się TVP1 – 70% ankietowanych wskazało tę antenę, 21%  na TVP2, a 19% na TVP Info. Mniejsze znaczenie mają inne stacje, bo 13% respondentów informacje o zmianach zachodzących na wsi i w rolnictwie oraz o możliwościach skorzystania ze wsparcia czerpie z TVN24, 11% z TVN-u, 8% z POLSAT-u i 7% z Telewizji regionalnej.

Spośród stacji radiowych największą słuchalnością wśród rolników cieszy się Program 1 Polskiego Radia (47%), RMF FM (24%) oraz Radio ZET (22%).

Natomiast jeśli chodzi o korzystanie z  informacji o rolnictwie i wsparciu na jego rozwój zamieszczanych w Internecie,  to mieszkańcy wsi najczęściej wskazują na: Onet (13% rolników i 2% nierolników), Wirtualną Polskę (7% rolników i 12% nierolników), portal Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (4% rolników i 9% nierolników). Badani wskazali również w tej grupie portal internetowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z którego korzysta 2% rolników i 10%  nierolników.

Badanie “Polska Wieś i Rolnictwo 2014”, zostało przeprowadzone przez firmę BioStat, na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Rynku Rolnego oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zastosowano w nim technikę badania kwestionariuszowego bezpośredniego PAPI oraz wspomagane komputerowo wywiady osobiste CAPI. Badaniem objęto 1500 osób (866 – to rolnicy, a 634 – nierolnicy) i wykonano je w lipcu i sierpniu 2014 r.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Styczeń, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu