Marzec
20
14:17
Imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Staphyt kończy 10 lat

Dodane 6 października 2014 o 10:20   Autor: Remigiusz Waligóra
Staphyt, Agrostat, doświadczenia, sprżęt poletkowy
Uczestnicy spotkania mieli okazję z bliska obejrzeć sprzęt wykorzystywany na poletkach doświadczalnych (Fot. R. Waligóra)

Staphyt sp. z o.o. (dawny Agrostat) – część europejskiej sieci Staphyt Groupe – obchodził rocznicę 10 lat na polskim rynku w Folwarku Konnym Hermanów niedaleko Nowego Miasta nad Wartą.

W 2004 roku Staphyt został zarejestrowany i stał się pierwszą prywatną firmą w Polsce posiadającą krajowy certyfikat GEP. Certyfikat ten pozwala wykonywać badania na środkach ochrony roślin do celów rejestracyjnych. Pierwsza stacja doświadczalna została otwarta w 2004 w Zalesiu nieopodal Jarocina (woj. wielkopolskie).

– Pierwsze doświadczenia odmianowe zostały założone w 2004 roku, a doświadczenia GEP – chemiczne w 2005 roku. Dziś firma prowadzi ponad 20 tys. poletek doświadczalnych w 14 województwach. Doświadczenia zakładane są we własnych stacjach doświadczalnych oraz na polach u rolników, co wynika z potrzeby obserwowanych cech np. zachwaszczenie, choroby – mówił podczas spotkania Bruno Maurer, prezes firmy Staphyt sp. z o.o.

Początki Staphyt były trudne, gdyż była bardzo małą i nieznaną firmą. Wysoka jakość przeprowadzanych badań powodowała, że firma zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać i zyskała opinię rzetelnego partnera. Zaufanie jakim obdarzyli firmę klienci i współpracujący rolnicy były bardzo ważne dla przyszłego rozwoju firmy. Oczekiwania klientów i ich potrzeby zmieniały się, a firma dostosowywała swoją działalność. Z czasem Staphyt rozbudował sieć swoich stacji doświadczalnych prowadzących różnorodne doświadczenia, które znajdują się w miejscowościach: Stołężyn k. Wągrowca, Dąbrowa k. Jarocina, Słomków k. Skierniewic, Łajsy k. Olsztyna i Parczew k. Lublina Przekrój działalności rozszerzył się i obecnie prowadzi doświadczenia ze zbożami, kukurydzą, rzepakiem ozimym, burakami cukrowymi, ziemniakami, słonecznikiem, roślinami strączkowymi oraz szeroką grupą warzyw takich jak marchew, pietruszka, sałata, kapusta. Spośród owoców z – truskawkami, cała gama owoców pestkowych, czarną porzeczką, malinami. Ponadto prowadzone są doświadczenia w zakresie przechowalnictwa. Innym aspektem pracy są badania na pozostałości/GLP, gdzie zbiory są analizowane i badane na obecność pozostałości środków ochrony roślin.

Podczas spotkania zaprezentowany został nowoczesny park maszynowy, który jest dziś niezbędny do przeprowadzenia profesjonalnych badań polowych. Dzięki maszynom i wykwalifikowanemu personelowi technicznemu, Staphyt stał się w ostatnich latach uznanym partnerem do przygotowywania badań polowych i wydarzeń marketingowych. W sezonie 2013 ze wszystkich przeprowadzonych badań 97% zakończyło się sukcesem.

Fot. R. Waligóra

Ostatnio dodane:

Komentarze

Marzec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu