Listopad
12
09:21
Imieniny:
Konrada, Renaty, Witolda
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Ochrona

Sumi Agro na nowy sezon

Dodane 4 grudnia 2014 o 13:46   Autor: Barbara Szyndel
Na zdjęciu uczestniczący w konferencji pracownicy Sumi Agro i zaproszeni prelegenci (od lewej): Urszula Filipecka, Paweł Banach, Lena Matławska, Michał Gazdecki, Grzegorz Pruszyński i Tomasz Malczewski (Fot. Sumi Agro)

Podsumowanie działalności firmy Sumi Agro w 2014 r. oraz plany Spółki na najbliższy sezon, to tematyka konferencji prasowej, która odbyła się 27 listopada w Warszawie.

W ubiegłym roku rozszerzono zakres stosowania kilku znanych produktów z oferty firmy. Rozszerzenie etykiety rejestracyjnej insektycydu Mospilan 20 SP dotyczy rejestracji bazowej oraz upraw małoobszarowych. W rzepaku ozimym przywrócona została możliwość zwalczania szkodników łodygowych – chowacza brukwiaczka i chowacza czterozębnego. Znaczącym osiągnięciem firmy jest duża liczba zastosowań Mospilanu w uprawach małoobszarowych. Insektycyd może być stosowany w większości upraw sadowniczych, w uprawie większości gatunków warzyw oraz wszystkich gatunków roślin ozdobnych w gruncie i pod osłonami. – Mospilan, po zakończeniu prowadzonych rejestracji, czyli od sierpnia br. jest na polskim rynku insektycydów produktem o najszerszym spektrum zwalczanych szkodników. Ma obecnie ponad 250 zastosowań – powiedział Paweł Banach, dyrektor rejestracji i rozwoju produktu.

Od lipca do grona rekordzistów dołączył Topsin M 500 SC – fungicyd do zwalczania wielu chorób w uprawach roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych, ozdobnych i leśnych. Łączna liczba zastosowań na określony w nowej etykiecie rodzaj rośliny uprawnej i choroby przekracza 130.

We wrześniu została zakończona procedura rozszerzenia rejestracji Yamato 303 SE. Fungicyd może być stosowany w uprawie zbóż do zwalczania szerokiego spektrum chorób podstawy źdźbła, liści i kłosów. W rzepaku ozimym Yamato zwalcza czerń krzyżowych, szarą pleśń, suchą zgniliznę kapustnych, mączniaka prawdziwego, a w uprawie buraka cukrowego – chwościka buraka oraz brunatną plamistość liści. W etykiecie-instrukcji stosowania doprecyzowany został opis działania środka. Dzięki zawartości tiofanatu metylowego, który jest dobrze pobierany również w niskich temperaturach, produkt może być stosowany w uprawach zbóż ozimych oraz rzepaku ozimego od wczesnej wiosny, gdy temperatura powietrza przekracza 5°C.

W październiku zakończono procedurę rozszerzenia rejestracji fungicydu Kendo 50 EW. Dotychczas środek przeznaczony był tylko do ochrony pszenicy ozimej, teraz zyskał możliwość stosowania także na plantacjach pszenicy jarej i jęczmienia jarego. Kendo może być też stosowany do ochrony przed mączniakiem prawdziwym jabłoni, grusz, winorośli oraz roślin ozdobnych w uprawie szklarniowej.

Portfolio firmy zostało w minionym sezonie wzbogacone także o nowe produkty. Jednym z nich jest Fezan Plus 226 SC – fungicyd zbożowy do stosowania w uprawie pszenicy ozimej. Środek zawiera działający układowo tebukonazol oraz chlorotalonil o działaniu powierzchniowym, dzięki czemu stanowi doskonałe narzędzie do walki z chorobami liści i kłosa, a w szczególności z septoriozami. Substancja czynna o działaniu kontaktowym przyczynia się do przeciwdziałania powstawaniu odporności.

Kolejną nowością jest przeznaczony do ochrony pszenicy ozimej fungicyd Matsuri 250 EC. Środek skutecznie zwalcza sprawców mączniaka prawdziwego zbóż i traw, rdzy brunatnej, brunatnej plamistości liści, septoriozy liści, septoriozy plew, fuzariozy kłosów. Nowością jest także dwuskładnikowa zbożowa zaprawa nasienna do stosowania w pszenicy ozimej − Biosild Top 370 FS. Zawiera tetrakonazol oraz tiofanat metylu. Dzięki zawartości tiofanatu metylowego, który nie wchodzi w skład żadnej innej zaprawy zarejestrowanej w Polsce, stanowi wartościowe uzupełnienie tego segmentu. Środek jest szczególnie przydatny do zwalczania chorób fuzaryjnych w początkowym okresie rozwoju rośliny uprawnej.

W nadchodzącym sezonie firma Sumi Agro będzie kontynuowała cieszącą się dużą popularnością i promującą proekologiczną działalność akcję „Budujemy populację owadów zapylających”. W ramach inicjatywy prowadzona jest kampania informacyjna na temat owadów zapylających i ich roli w kształtowaniu plonu roślin uprawnych. – W nowym sezonie przekażemy kolejne 1000 sztuk domków z gniazdami murarki ogrodowej, przekażemy kolejne skrzynie z gniazdami tego owada do wykorzystania w sadach produkcyjnych oraz będziemy kontynuować spotkania w ośrodkach pokazowych, w których można zapoznać się z hodowlą tej pszczoły i efektami jej pracy – powiedziała Urszula Filipecka, dyrektor marketingu firmy.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu