Listopad
13
05:33
Imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Syngenta inwestuje w hybrydy

Dodane 23 listopada 2015 o 11:07   Autor: Remigiusz Waligóra
Fot. R. Waligóra

Na początku listopada odbył się wyjazd dziennikarzy i rolników z klubu „10 ton” do stacji Syngenty w Niemczech zajmujących się hodowlą jęczmienia hybrydowego, rzepaku i pszenicy. 

Syngenta rozwija centra hodowlane w różnych częściach świata. W Europie dysponuje czterema ośrodkami zajmującymi się hodowlą jęczmienia i sześcioma odpowiadającymi za hodowlę pszenicy. Rejonizacja poszczególnych stacji wynika z kierunków hodowlanych obowiązujących w danych rejonach. Tym sposobem kreacje pszenic tworzone dla Polski będą w większym stopniu uwzględniały mrozoodporność i zimotrwałość aniżeli te dedykowane dla zachodnich krajów Europy.

Główna stacja hodowlana jęczmienia mieszańcowego na obszarze Europy Centralnej mieści się w Bad Salzuflen. Prace w tej placówce prowadzone są także nad mieszańcami rzepaków i buraków. Hodowla pszenicy trwa m.in. w stacji hodowli i rozwoju Syngenta Seeds GmbH w Hamdesleben. Na rzecz terytorium Europy Centralnej (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Polska, Czechy, Słowacja, kraje bałtyckie) tworzeniem rzepaku w jednostce w Bad Salzuflen zajmuje się sześciu hodowców; jedna osoba jest odpowiedzialna za prace nad nowymi odmianami buraków cukrowych, jedna – za kukurydzę; jęczmieniem mieszańcowym zajmuje się pięciu hodowców, a czterech pszenicą mieszańcową. W Hamdesleben rzepakiem opiekuje się dwóch hodowców. Stacja oprócz hodowli twórczej prowadzi także hodowlę zachowawczą odmian pszenicy. Globalnie Syngenta zatrudnia 80 hodowców.

R. Waligóra


 

Na początku listopada odbył się wyjazd dziennikarzy i rolników z klubu „10 ton” do stacji Syngenty w Niemczech zajmujących się hodowlą jęczmienia hybrydowego, rzepaku i pszenicy. Cała relacja: TUTAJ

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu