Marzec
13
06:12
Imieniny:
Bożeny, Krystyny, Marka
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Zboża

Syngenta przejmie część działalności firmy Lantmännen

Dodane 17 czerwca 2014 o 14:23   Źródło: informacja prasowa Syngenta
Syngenta - logo na polu

16 czerwca Syngenta ogłosiła, iż przejmie niemiecką i polską działalność szwedzkiej firmy Lantmännen w obszarze hodowli nasion pszenicy ozimej i rzepaku ozimego.

Transakcja zapewni firmie Syngenta dostęp do wysokiej jakości materiału genetycznego, możliwości hodowlanych i odmian, które uzupełnią portfolio spółki w dwóch uprawach o kluczowym znaczeniu w Europie. Do zespołu Syngenta dołączą również pracownicy Lantmännen z Polski i Niemiec.

Transakcja znacząco wesprze rozwój oferty zbóż hybrydowych dla rolników na całym świecie. Syngenta wzmocni program hodowli rzepaku ozimego, rozwijając wysokiej jakości odmiany hybrydowe charakteryzujące się stabilnym plonowaniem i odpornością na choroby oraz trudne warunki zimowe.

Zgodnie z warunkami transakcji obie firmy będą również współpracować w obszarze badań i rozwoju odmian pszenicy, a Lantmännen zostanie dystrybutorem nasion zbóż i rzepaku ozimego firmy Syngenta w Szwecji.

John Atkin, Chief Operating Officer w firmie Syngenta: Ta transakcja znacząco umacnia naszą pozycję na ważnym rynku zbóż oraz roślin oleistych i przemysłowych w Niemczech i Polsce. Zyskamy możliwość włączenia wysokiej jakości materiału genetycznego w nasze programy hodowli, aby stworzyć rozwiązania zapewniające rolnikom jeszcze wyższe plony.

Johan Andersson, Head of the Agriculture Sector w firmie Lantmännen: Dzięki tej transakcji Lantmännen zyska możliwość komercjalizacji nasion zbóż i rzepaku firmy Syngenta na naszym rodzimym rynku. W Szwecji i Holandii będziemy kontynuować hodowlę nasion pszenicy jarej i ozimej, jęczmienia jarego, owsa, pszenżyta, rzepaku jarego, roślin pastewnych i ziemniaków. Lantmännen będzie nadal oferować odmiany tych upraw w Szwecji i na rynkach międzynarodowych.

Warunki finansowe umowy objęte są tajemnicą handlową. Transakcja uzależniona jest od zgody niemieckiego urzędu antymonopolowego – jej finalizacja przewidywana jest w lipcu 2014 roku.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Marzec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu