Luty
14
15:17
Imieniny:
Liliany, Walentyny, Walentego
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Syngenta umacnia pozycję

Dodane 19 lutego 2015 o 12:13   Autor: Remigiusz Waligóra
syngenta
Podczas konferencji zespól Syngenta podsumował miniony sezon i przedstawił nowości (Fot. R. Waligóra)

Pozycja Syngenty w Polsce, sytuacja w branży środków ochrony roślin i nowe produkty to główne tematy konferencji prasowej, zorganizowanej 4 lutego w Warszawie.

W 2014 roku Syngenta wysunęła się na pozycję lidera, zajmując ex aequo pierwsze miejsce pod względem wielkości sprzedaży na rynku środków ochrony roślin. Według badań firmy Kleffmann udziały rynkowe wzrosły do 18% i szczególnie dobrze firma wypadła w segmencie środków ochrony dla największych upraw – zbóż, kukurydzy i rzepaku.

– W mijającym roku Syngenta zyskała w tym segmencie najwięcej, plasując się na drugim miejscu, a od pozycji lidera dzieli nas niespełna jeden procent. Wzrosty zanotowaliśmy także na rynku fungicydów do ochrony rzepaku, w którym zajmujemy drugie miejsce. Syngenta powiększyła swoje udziały w tym segmencie, wyraźnie zmniejszając dystans do lidera – podkreślał Marek Łuczak, dyrektor generalny firmy Syngenta w Polsce.

Adam Ciaś, dyrektor sprzedaży w Syngenta Polska zwrócił uwagę na dynamiczny wzrost rynku fungicydów zbożowych w ostatnich latach, którego ważną przyczyną był rozwój segmentu średniej wielkości gospodarstw zwiększających nakłady na ochronę zbóż.

– Syngenta umocniła swoją pozycję w ochronie rzepaku poprawiając sprzedaż herbicydów, ale przede wszystkim dzięki wzrostowi sprzedaży fungicydów – mówił Adam Ciaś. Toprex w minionym sezonie zdobył 19% rynku.

Prelegent zwrócił także uwagę na duży potencjał rynku ochrony kukurydzy. Syngenta jest liderem w sprzedaży herbicydów za sprawą Lumaxu z poziomem prawie 25%, który od kilku lat jest produktem pierwszego wyboru w tym segmencie. Dariusz Sip, dyrektor działu wsparcia technicznego w Syngenta Polska przedstawił nowy herbicyd – Axial 50 EC. Produkt bazuje na nowoczesnej formulacji gwarantującej łatwe przygotowanie cieczy roboczej oraz łatwość łączenia z innymi agrochemikaliami. Herbicyd zwalcza chwasty jednoliścienne, doskonale działając m.in. na miotłę zbożową, owies głuchy, wyczyniec polny, chwastnicę jednostronną.

– Axial 50 pomaga rolnikowi w opłacalny sposób uzyskać większe plony. Preparat został sprawdzony na milionach hektarów w Europie – zaznaczał Dariusz Sip.

Kolejną z nowości jest fungicyd w uprawie rzepaku Symetra będący połączeniem nowej substancji czynnej o nazwie izopirazam (grupa SDHI) ze znaną i stosowaną azoksystrobiną. Preparat działa zapobiegawczo oraz interwencyjnie i przeznaczony jest do stosowania w okresie kwitnienia rzepaku przeciwko wszystkim ważnym chorobom w tej uprawie, występującym w okresie okołokwitnieniowym ze szczególnym wskazaniem na zgniliznę twardzikową.

Rafał Sadowy z Syngenta Polska mówił o fungicydzie Quilt Xcel do stosowania w ochronie w kukurydzy. Quilt Xcel jest połączeniem skład się z dwóch silnych substancji aktywnych – azoksystrobiny i propikonazolu, zapewniających szerokie spektrum ochrony przed chorobami. Zabezpiecza całą roślinę w miejscach uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych np. żerowaniem omacnicy prosowianki, chroni przed wnikaniem grzybów chorobotwórczych np. z rodzaju Fuzarium.

Katarzyna Rębarz, ekspert techniczny w uprawie ziemniaka omówiła działanie preparatu Carial Star. Fungicyd łączy dwie substancje aktywne, które doskonale się uzupełniają: difenokonazol – chroni przed alternariozą i mandipropamid – chroni przed zarazą ziemniaka.

 

Ostatnio dodane:

Komentarze

Luty, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Brak wydarzeń w wybranym dniu