Styczeń
18
19:25
Imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Trzecia generacja ciągników Kubota MGX już w Polsce!

Dodane 22 sierpnia 2017 o 13:11   Źródło: mat. prasowy Kubota
Kubota MGX III

Zaprezentowana na European Agri Dealer Convention 2016 trzecia generacja ciągników Kubota MGX jest już dostępna u polskich dilerów Kubota. Seria  MGX-III składa się z pięciu modeli o mocach od 104 do 143 KM.

Wszystkie modele są zasilane czterocylindrowym silnikiem. Różni je tylko pojemność, bowiem w modelach M95GX-III oraz M105GX-III wynosi ona 3,8 l, natomiast ciągniki o oznaczeniu M115GX-III, M125GX-III i M135GX-III mają silnik o pojemności 6,1 l. Na szczególną uwage zasługuje model M115GX-III. Stanowi on ewenement na rynku ze względu na stosunkowo małą moc (123,5 KM), generowaną z silnika o bardzo dużej pojemności. Obie jednostki napędowe spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro IV.

W obu silnikach zoptymalizowano krzywe mocy i momentu obrotowego, co przekłada się na zwiększenie wydajności względem serii MGX-II. W rezultacie oba silniki uzyskują maksymalną moc przy znacznie mniejszych obrotach, oferując jednocześnie jeszcze większy moment obrotowy. Przekłada się to nie tylko na zmniejszenie zużycia paliwa, ale również na mniejszy poziom hałasu w kabinie oraz większy komfort operatora.

Silnik w trzeciej generacji ciągników Kubota MGX otrzymał również znacznie większą chłodnicę – jej pojemność jest większa aż o 30%, co w połączeniu z dwoma dodatkowymi wlotami powietrza pod maską zapewnia znacznie wydajniejsze chłodzenie. Poprawiono ponadto dostęp do wszystkich punktów obsługowych, ułatwiając w ten sposób konserwację maszyny.

Unikatowa 8-biegowa przekładnia Power Shift o trzech zakresach zapewnia 24 przełożenia do jazdy w przód oraz 24 przełożenia wsteczne. Opcjonalne biegi pełzające umożliwiają uzyskanie 32 przełożeń w każdym kierunku. Dzięki zastosowaniu wysoce zaawansowanego mikroprocesora, zmiana biegów pod obciążeniem jest jeszcze bardziej płynna i precyzyjna. Przekładnia zastosowana w ciągnikach Kubota MGX-III umożliwia zmianę biegu za pomocą jednego przycisku, nie wymaga to nawet podnoszenia ręki z prawego podłokietnika. W standardzie przekładnia Power Shift oferuje możliwość pracy w trybie automatycznym, co jest szczególnie przydatne przy zmiennych warunkach glebowych, pracy na nierównym terenie oraz w transporcie.

Cechą wyróżniającą serię ciągników Kubota MGX jest system zacieśniania skrętu Bi-Speed Turn, który zastosowano również w najnowszej odsłonie maszyn. Zastosowana na przedniej osi niezawodna przekładnia stożkowa zapewnia promień skrętu na poziomie 55°. Przy kącie skrętu powyżej 35° ciągnik automatycznie zwiększa prędkość obrotu przednich kół, co czyni najnowszą serię ciągników Kubota wyjątkowo zwrotnymi. Każdy z ciągników tej serii można opcjonalnie wyposażyć w system amortyzacji przedniej osi, co znacząco zwiększa przyczepność przednich kół oraz komfort pracy operatora.

Opcją dodatkową dedykowaną do ciągników serii MGX-III jest terminal IsoMatch Tellus o rozmiarze 12 cali lub IsoMatch Tellus Go o rozmiarze 7 cali. Oba terminale są w pełni kompatybilne ze standardem ISOBUS. W połączeniu z funkcją GEOcontrol oraz odbiornikiem GNSS możliwe jest kontrolowanie sekcji lub zmiennych dawek w maszynach towarzyszących wspierających standard ISOBUS. Umożliwia to optymalizację kosztów w gospodarstwie przez oszczędność czasu, nawozów, nasion czy środków ochrony roślin.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Styczeń, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu