Październik
11
01:05
Imieniny:
Krystyny, Maksa, Serafiny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Rynek

URSUS Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Dodane 29 września 2015 o 10:00   Źródło: Materiał prasowy URSUS SA
mat. firmowe
Od lewej: prezes zarządu URSUS SA Karol Zarajczyk, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz prezes Business Centre Club Marek Goliszewski (Fot. firmowa)

 

23 września br. spółka URSUS została nagrodzona przyznanym przez Business Centre Club tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Eksport”. URSUS wyróżniono za sukcesy na rynkach eksportowych oraz promocję Polski za granicą.

– Nagroda Ambasadora Polskiej Gospodarki to powód do dumy dla mnie i wszystkich pracowników firmy. Kiedy w 2011 r. zdecydowaliśmy się przejąć upadłe polskie zakłady URSUS i zainwestować w odbudowę marki z ponad 120-letnią historią, potęgę polskiej motoryzacji, nieliczni wierzyli w powodzenie tej misji. Dziś Ursus to polska marka eksportowa, która z sukcesem zdobywa kolejne rynki na całym świecie – powiedział prezes zarządu URSUS SA Karol Zarajczyk.

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, który był gospodarzem uroczystości wręczenia nagród, komentując przyznanie tego prestiżowego tytułu, zwrócił uwagę na sukcesy firmy na afrykańskim rynku: – Serdecznie gratuluję spółce URSUS, bo jej wkład w rozwój polskiego eksportu jest bardzo istotny. Poprzez swoją ekspansję w Afryce, sprzedaż produktów, budowę montowni w mieście Adama i tym samym stworzenie tam nowych miejsc pracy, URSUS pokazuje innym polskim przedsiębiorcom, że w Afryce można prowadzić interesy. Wskazuje, jak zdobywać stałych partnerów w globalizującej się gospodarce, jak dzielić się z innymi, bo kto tego nie robi, ten przegrywa.

URSUS konsekwentnie umacnia swoją pozycję na afrykańskim rynku. W 2013 r. zawarł umowę z etiopską spółką METEC na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych. 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników Ursus. Zatrudnieni tam pracownicy zostali przeszkoleni przez inżynierów i techników z Polski. Podpisanie kontraktu poprzedziła dwustronna umowa współpracy rządu polskiego i etiopskiego. Strona etiopska otrzymała kredyt na zakup naszych produktów od polskiego banku  BGK.

26 sierpnia br. URSUS podpisał w Etiopii kolejny kontrakt, tym razem z firmą Ethiopian Sugar Corporation, na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r.

URSUS zakłada dalszy rozwój na innych perspektywicznych rynkach zagranicznych. Istotnym partnerem są dla spółki firmy działające na rynkach skandynawskich i wschodnich oraz w takich krajach, jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia, Holandia, Słowenia i Chorwacja, gdzie są eksportowane wyroby z pełnej oferty spółki.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu