Październik
12
12:47
Imieniny:
Krystyny, Maksa, Serafiny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Valtra Design Challenge 2018

Dodane 21 grudnia 2018 o 10:48   Źródło: mat. prasowy Valtra
1
Zwycięzcy konkursu Valtra Design Challenge 2018 (0d lewej): Tomasz Miłosz, Benjamin Miller, Jack Morris i Yuri Kozowski

Podczas EIMA Show w Bolonii we Włoszech ogłoszono zwycięzców konkursu Valtra Design Challenge 2018, skierowany do projektantów, studentów kierunków artystycznych, pracowni projektowych i dostawców z branży motoryzacyjnej z całego świata. Tegoroczne wyzwanie polegało na zaprojektowaniu wielofunkcyjnego pojazdu przyszłości – wielozadaniowej maszyny, która będzie w stanie sprostać potrzebom użytkowników oraz charakteryzować się lepszą wydajnością niż dzisiejsze maszyny specjalistyczne.

Pierwsze miejsce przyznano pracy pt. “VERTICAL”, wykonanej przez austriacki zespół projektowy, w skład którego wchodzą: Benjamin Miller, Jack Morris i Alireza Saeedi. Jurorzy docenili przedstawiony przez nich prototyp za bardzo kreatywną interpretację tematu konkursu. – Na pierwszy rzut oka pojazd wygląda na bardzo specjalistyczny, lecz jeśli spojrzymy na całość, a nie tylko na jednostkę ciągnikową, wyłania się uniwersalna i holistyczna koncepcja przyszłości. Prototyp ten wykonuje wszystko począwszy od siewu do rozprowadzania pokarmu – skomentował członek jury Hans Philip Zachau.

Drugie miejsce zajęli Yuri Kozowski i Paulo Biondan z Brazylii za pracę pt. “V-Icon”, na trzecim miejscu znalazł się prototyp polskiego projektanta Tomasza Miłosza o nazwie „Unit”. Wyróżnienia zdobyły prace „Phantom” z Finlandii oraz „Centaur” z Niemiec.

– Valtra zawsze była dobrze znana z przełomowego i wizjonerskiego wzornictwa przemysłowego. Rozpoczęliśmy konkurs Design Challenge, aby podnieść świadomość na temat wyzwań, jakie stawia przyszłość przed branżą rolniczą i większością społeczeństwa. Stwarza jednocześnie projektantom możliwość zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów – komentuje przewodniczący jury i kierownik ds. projektowania przemysłowego i doświadczalnictwa użytkowego Valtry Kimmo Wihinen i dodaje – Valtra Design Challenge jest największym na świecie konkursem dla projektantów maszyn rolniczych i jednym z największych w branży pojazdów terenowych. Duża liczba zgłoszonych innowacyjnych propozycji wysokiej klasy wskazuje na to, że jest zapotrzebowanie na tego typu konkursy i już rozpoczęliśmy prace nad tematem kolejnej edycji konkursu.

W skład jury konkursu Valtra Design Challenge 2018 weszli Kimmo Wihinen z Valtra, Brandon Montgomery i Sam Freesmeyer z AGCO, Hans Philip Zachau z Lighthouse Industrial Design oraz Paolo Grazioli z Frozen Design Tokyo. Konkurs Valtra Design Challenge został w 2018 roku zorganizowany po raz drugi. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 107 prac z 32 krajów i sześciu kontynentów. Nagrodą za pierwsze miejsce jest czek o wartości 10 000 euro.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu