Kwiecień
05
00:10
Imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Technika

Valtra Design Challenge 2018

Dodane 21 grudnia 2018 o 10:48   Źródło: mat. prasowy Valtra
Zwycięzcy konkursu Valtra Design Challenge 2018 (0d lewej): Tomasz Miłosz, Benjamin Miller, Jack Morris i Yuri Kozowski

Podczas EIMA Show w Bolonii we Włoszech ogłoszono zwycięzców konkursu Valtra Design Challenge 2018, skierowany do projektantów, studentów kierunków artystycznych, pracowni projektowych i dostawców z branży motoryzacyjnej z całego świata. Tegoroczne wyzwanie polegało na zaprojektowaniu wielofunkcyjnego pojazdu przyszłości – wielozadaniowej maszyny, która będzie w stanie sprostać potrzebom użytkowników oraz charakteryzować się lepszą wydajnością niż dzisiejsze maszyny specjalistyczne.

Pierwsze miejsce przyznano pracy pt. “VERTICAL”, wykonanej przez austriacki zespół projektowy, w skład którego wchodzą: Benjamin Miller, Jack Morris i Alireza Saeedi. Jurorzy docenili przedstawiony przez nich prototyp za bardzo kreatywną interpretację tematu konkursu. – Na pierwszy rzut oka pojazd wygląda na bardzo specjalistyczny, lecz jeśli spojrzymy na całość, a nie tylko na jednostkę ciągnikową, wyłania się uniwersalna i holistyczna koncepcja przyszłości. Prototyp ten wykonuje wszystko począwszy od siewu do rozprowadzania pokarmu – skomentował członek jury Hans Philip Zachau.

Drugie miejsce zajęli Yuri Kozowski i Paulo Biondan z Brazylii za pracę pt. “V-Icon”, na trzecim miejscu znalazł się prototyp polskiego projektanta Tomasza Miłosza o nazwie „Unit”. Wyróżnienia zdobyły prace „Phantom” z Finlandii oraz „Centaur” z Niemiec.

– Valtra zawsze była dobrze znana z przełomowego i wizjonerskiego wzornictwa przemysłowego. Rozpoczęliśmy konkurs Design Challenge, aby podnieść świadomość na temat wyzwań, jakie stawia przyszłość przed branżą rolniczą i większością społeczeństwa. Stwarza jednocześnie projektantom możliwość zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów – komentuje przewodniczący jury i kierownik ds. projektowania przemysłowego i doświadczalnictwa użytkowego Valtry Kimmo Wihinen i dodaje – Valtra Design Challenge jest największym na świecie konkursem dla projektantów maszyn rolniczych i jednym z największych w branży pojazdów terenowych. Duża liczba zgłoszonych innowacyjnych propozycji wysokiej klasy wskazuje na to, że jest zapotrzebowanie na tego typu konkursy i już rozpoczęliśmy prace nad tematem kolejnej edycji konkursu.

W skład jury konkursu Valtra Design Challenge 2018 weszli Kimmo Wihinen z Valtra, Brandon Montgomery i Sam Freesmeyer z AGCO, Hans Philip Zachau z Lighthouse Industrial Design oraz Paolo Grazioli z Frozen Design Tokyo. Konkurs Valtra Design Challenge został w 2018 roku zorganizowany po raz drugi. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 107 prac z 32 krajów i sześciu kontynentów. Nagrodą za pierwsze miejsce jest czek o wartości 10 000 euro.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Kwiecień, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu