Sierpień
24
15:24
Imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Valtra T254 Versu „Tractor of the year 2018”

Dodane 13 listopada 2017 o 15:52   Źródło: mat. prasowy Valtra
Picture 4_Awards_Valtra Management
Po wręczeniu nagród w Hanowerze. Od lewej: Brandon Montgomery, dyrektor generalny Valtra EME, Mikko Lehikoinen, dyrsktor ds. marketingu Valtra EME, Jari Rautjärvi, dyrektor zarządzający Valtra EME & Global Lead of Valtra Brand, Ville Mansikkamäki, dyrektor ds. sprzedaży Valtra EME

Ciągnik Valtra T254 Versu z podłokietnikiem SmartTouch zdobył nagrodę „Tractor of the Year 2018” oraz nagrodę „Best Design 2018”na targach Agritechnica. Natomiast nowa Valtra serii A znalazła się w gronie pięciu finalistów w kategorii Best Utility.

Wyboru dokonało 23 niezależnych dziennikarzy reprezentujących 24 europejskie magazyny rolnicze. „Tractor of the Year 2018” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży, świadcząca o innowacyjności, technologii i wydajności. Jest to pierwsza nagroda „Tractor of the Year” przyznana Valtrze.

W opinii przyznającego tytuł jury Valtra ustanawia nowy standard w intuicyjnej obsłudze; ciągnik oferuje wysoki poziom komfortu, wydajności, użyteczności i wszechstronności. Standardowy podłokietnik SmartTouch z 9-calowym ekranem dotykowym, inteligentna i wielofunkcyjna dźwignia jazdy i nowy joystick hydrauliczny zapewniają najlepszy i najprostszy interfejs użytkownika w branży, umożliwiający operatorowi kontrolę i regulację prawie wszystkich ustawień silnika, skrzyni biegów, hydrauliki, AutoGuide, telemetrii itp. W rzeczywistości jest to nowy sposób pracy z terminalem ciągnika. Najnowszy model Serii T, Valtra T254, został zaprezentowany w czerwcu tego roku, a dostawy do klientów rozpoczęły się już w sierpniu. Valtra T254V to idealna maszyna do ciężkiej pracy, a podłokietnik SmartTouch pozwala na obsługę najnowszych narzędzi rolnictwa precyzyjnego przy użyciu tego samego interfejsu użytkownika wykorzystywanego do sterowania traktorem. Dzięki SmartTouch jazda ciągnikiem z przekładnią powershift jest teraz jeszcze łatwiejsza – ciągnik można prowadzić tak, jakby miał przekładnię bezstopniową. Najmocniejszy model serii T – T254 osiąga moc 271 KM.

Model Versu rewolucjonizuje prowadzenie ciągników z przekładnią powershift. Można zwiększyć prędkość przez popchnięcie dźwigni jazdy i zmniejszyć przez jej pociągnięcie, cały czas w pełni kontrolując przyspieszenie. Nie ma przełącznika pomiędzy trybem dźwigni a trybem pedału, gdyż są one cały czas ze sobą perfekcyjnie zsynchronizowane. Ta nowa funkcja daje operatorowi większą elastyczność. Valtra Versu to jedyny traktor z przekładnią powershift, dający możliwość rzeczywistej jazdy przy użyciu dźwigni jazdy.

Pięciostopniowa skrzynię biegów powershift ma cztery główne zakresy i dwa zakresy biegów pełzających, co daje 30 biegów w obu kierunkach jazdy. Zmiana biegów jest precyzyjna i płynna i może odbywać się w trybie automatycznym lub manualnie przy użyciu dźwigni jazdy. Ten model ma również funkcję Valtra Hill-hold, dzięki której można łatwo i bezpiecznie ruszyć ciągnikiem, nawet pod górę, oraz rewolucyjny, opatentowany asystent hydrauliki, dzięki któremu można automatycznie zwiększyć wydajność hydrauliki bez wpływu na prędkość jazdy.

Tak jak w innych modelach Valtra czwartej generacji, również i w T254 Versu wygoda, trwałość, wszechstronność i skandynawski design są standardem. Model ma funkcje niedostępne dla innych ciągników z przekładnią powershift. Można go dostosować do potrzeb każdego klienta, np. dzięki układowi jazdy tyłem TwinTrac oraz kabinie SkyView, zapewniającej niezrównaną widoczność z tyłu.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu