Czerwiec
23
08:17
Imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Wizja, która stała się rzeczywistością

Dodane 25 lipca 2018 o 09:26   Źródło: mat. prasowy Zetor
ZETOR MAJOR_assembly line

Z linii produkcyjnej brneńskiego producenta ciągników Zetor zjeżdżają pierwsze maszyny serii modelowej Major w nowym designie. Po udanej międzynarodowej premierze tego modelu na targach Agritechnica i Techagro, 16 lipca „zetorowska” piękność doczekała się produkcji seryjnej.

MAJOR w nowej odsłonie ujmuje nie tylko kształtami podkreślającymi dynamikę i siłę ciągnika, ale przede wszystkim uniwersalnym i szerokim zastosowaniem w warunkach codziennej pracy. Nowe maszyny dotrą do pierwszych klientów w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Ciągnik Major w nowej odsłonie został zaprezentowany przez kierownictwo firmy Zetor jesienią 2017 roku na targach Agritechnica w Hanowerze i od tego czasu maszynę pokazywano na licznych wystawach w całej Europie. Zainteresowani tą linią modelową nareszcie się doczekali – 16 lipca rozpoczęto jej produkcję seryjną dwóch wersji ciągników wyposażonych w czterocylindrowe silniki Deutz o mocy 75 KM. Wersja CL to prosta konstrukcja mechaniczna ze skrzynią biegów 12/12, natomiast wersja HS oferuje większy komfort obsługi dzięki skrzyni biegów z zakresem prędkości 24/12 oraz maksymalnej prędkości 40 km/h. Skrzynia biegów jest wyposażona w dwustopniowy wzmacniacz momentu obrotowego oraz rewers elektrohydrauliczny, umożliwiający zmianę kierunku jazdy pod obciążeniem. Siła podnoszenia modelu CL wynosi 2400 kg, z kolei HS podniesie do 3300 kg, co stanowi ponadstandardowy wynik wśród ciągników tej klasy.

Stylistyka nowego Majora jest zaprojektowało we włoskim studiu Pininfarina, znanym ze swych prac dla takich ikon motoryzacji, jak Ferrari czy Alfa Romeo. Początkowo impulsem do współpracy ze studiem był zamiar stworzenia produktu o wyraźnej estetyce, podkreślającej siłę i dynamikę ciągników Zetor. Projekt Zetor by Pininfarina odniósł duży sukces w trakcie prezentacji odbywających się w 2015 roku na międzynarodowych targach techniki rolniczej Agritechnica w Hanowerze. W kolejnym roku opracowano koncepcję produkcji seryjnej. Ze względu na fakt, że seria modeli Major jest jedną z najbardziej lubianych wśród klientów, to właśnie ją wybrano jako premierowy model do produkcji seryjnej.

– Zetor by Pininfarina cieszył się ogromnym, międzynarodowym zainteresowaniem na targach Agritechnica 2015. W zeszłym roku dotrzymaliśmy słowa i podczas targów Agritechnica 2017 zaprezentowaliśmy nowy ciągnik Major o zupełnie nowej sylwetce. Już teraz możemy potwierdzić, że jego gorące przyjęcie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Sukces nowego designu utwierdził nas w przekonaniu, że jego aplikacja na wszystkie linie modelowe jest właściwą decyzją. Dlatego też w przyszłym roku wprowadzone zostaną na rynek ciągniki Proxima i Forterra w nowej odsłonie  – oznajmił Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy Zetor Tractors a.s.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Czerwiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu