Sierpień
24
06:49
Imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

ZETOR przedstawia nowości na targach „Agritechnica 2017”

Dodane 14 listopada 2017 o 10:45   Źródło: mat. prasowy ZETOR
ZETOR AGRITECHNICA 6

Na tegoroczną edycję targów „Agritechnica” ZETOR przywiózł szereg nowości. Do najbardziej oczekiwanych należała prezentacja pierwszego ciągnika w nowym, atrakcyjnym designie w produkcji seryjnej, czyli modelu MAJOR HS 80.

Nowy design charakteryzują wyraziste kształty, które dodają ciągnikom dynamiki i siły. Jest to jednocześnie innowacja funkcjonalna, bowiem teraz operator znacznie lepiej widzi z kabiny otoczenie ciągnika. Wprowadzono także nowe rozmieszczenie świateł, które teraz oświetlają znacznie większy obszar roboczy przed ciągnikiem.

Wraz z nowym designem trwają prace nad modernizacją i rozszerzeniem oferty produktów. Na AGRITECHNICE prezentowane są dwie nowe linie modelowe ciągników UTILIX i HORTUS o mocy 40 do 70 koni. Nowa linia UTILIX składa się z modeli UTILIX HT 45 i UTILIX HT 55, zaś linia HORTUS obejmuje HORTUS CL 65 i HORTUS HS 65. Są to bardzo wydajne, proste w obsłudze i niewymagające pod względem konserwacji maszyny. Jednocześnie nowe modele rozszerzają naszą ofertę uniwersalnych ciągników o szerokim wykorzystaniu w ogrodnictwie, w lekkich robotach ziemnych, usługach komunalnych. Mogą być również używane z ładowaczem. Maszyny świetnie sprawdzą się również w przypadku rolników-amatorów. Na rynek trafią w pierwszym kwartale 2018 roku.

Dowodem na to, że ZETOR nieustannie ulepsza również aktualne modele, jest kolejna fala modernizacji, obejmująca linie modelowe MAJOR, PROXIMA i FORTERRA. Modele ciągników na 2018 rok to dla klientów przede wszystkim większe bezpieczeństwo. Główny element bezpieczeństwa to zastosowanie nowych systemów hamulcowych, hamujących obie osie i wszystkie koła niezależnie, z użyciem mokrych hamulców tarczowych, z wyjątkiem ciągników PROXIMA, z maksymalną prędkością 30 km/h. W kabinie ciągników znajduje się czujnik, dzięki któremu maszyna nigdzie nie pojedzie, dopóki kierowca nie usiądzie na fotelu. Ponadto, fotel kierowcy i pasażera wyposażono w zwijane pasy bezpieczeństwa. Zwiększono również nadciśnienie w kabinie. Dzięki temu do kabiny nie będą dostawać się zanieczyszczenia z zewnątrz. Obsługę ciągnika ułatwi również ujednolicona kolorystyka elementów sterowniczych i samego panelu sterowania.

Ekspozycja spółki ZETOR TRACTORS a.s. w Hanowerze obejmuje również wytwarzane w niej komponenty. ZETOR, jako jedna z niewielu marek na świecie, produkuje swoje własne części, w szczególności silniki, cenione przez użytkowników ze względu na niskie koszty eksploatacji i dużą wytrzymałość. W ofercie czeskiego producenta znajdują się silniki 3-, 4- i 6-cylindrowe o mocy od 50 do 170 koni. Silniki są dostępne wraz z tzw. aftertreatmentem, czyli systemem wychwytującym zanieczyszczenia i substancje szkodliwe, powstające w trakcie spalania paliwa. Kolejnym produktem oferowanym przez spółkę są przekładnie. Silniki i przekładnie można nabywać oddzielnie lub jako elementy mechanizmu napędowego, wraz z osiami i innymi komponentami.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu