Sierpień
18
10:57
Imieniny:
Bogusława, Bronisława, Ilony
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Okopowe

Ziemniaki (nie) tylko dla profesjonalistów

Dodane 9 września 2014 o 12:02   Autor: Remigiusz Waligóra
Mgr Irena Stypa (po lewej) oprowadzała przybyłych, po kolekcji odmian ziemniaka znajdujących się w Krajowym Rejestrze
Mgr Irena Stypa (po lewej) oprowadzała przybyłych, po kolekcji odmian ziemniaka znajdujących się w Krajowym Rejestrze (Fot. R. Waligóra)

12 sierpnia Syngenta Polska oraz Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka IHAR-PIB w Boninie zorganizowali spotkanie poświęcone profesjonalnej uprawie ziemniaków. Spotkanie podzielone było na część teoretyczną oraz praktyczną.

W wykładach tematycznych jako pierwszy głos zabrał dr Sławomir Wróbel z IHAR-PIB Radzików. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na częstotliwość wymiany sadzeniaków w Polsce, która jest na bardzo niskim poziomie – średnio co 10 lat. Prof. dr hab. Józefa Kapsa z IHAR-PIB w Radzikowie mówiła o wynikach badań Grupy Euroblight. Euroblight jest to europejska sieć badań nad zarazą ziemniaka zrzeszająca naukowców i innych specjalistów pracujących nad zarazą i alternariozą ziemniaka licząca 150 członków z 22 krajów. Przemysław Urbaniak z Syngenta Polska mówił o nowym produkcie Carial Star 500 SC. Jest to nowy fungicyd w uprawie ziemniaka, który ma zapewniać kompleksową ochronę przed najważniejszymi chorobami, którymi są zaraza i alternarioza.

Po części teoretycznej odbyło się zwiedzanie poletek oraz była możliwość obejrzenia na przykładzie odmiany jadalnej wyników programu ochrony ziemniaków. Goście mogli zapoznać się z efektami działania najnowszych produktów i programu ochrony Syngenta. Tą część przedstawiali gościom zarówno eksperci Syngenta jak i dr Jerzy Osowski z Pracowni Ochrony Ziemniaka w Boninie. Doktor Janusz Urbanowicz zaprezentował działanie kolejnej nowości herbicydu – Arcade. Preparat będzie zarejestrowany do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w terminie przedwschodowym i krótko po wschodach ziemniaka. Mgr Irena Stypa oprowadzała przybyłych, po kolekcji odmian ziemniaka znajdujących się w Krajowym Rejestrze.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu