Maj
22
11:21
Imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Zmiany w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Dodane 7 maja 2018 o 09:35   Źródło: mat. prasowy PIGMiUR
Józef Dworakowski - prezes PIGMiUR
Józef Dworakowski, prezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

W dniu 26 kwietnia br. w Toruniu odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Podczas spotkania doszło do ważnych zmian w organizacji, w tym tej najważniejszej – zmiany Zarządu Izby.

W posiedzeniu co roku biorą udział przedstawiciele firm zrzeszonych w Izbie. W tym roku frekwencja była wyjątkowo wysoka. W spotkaniu uczestniczyło 112 osób reprezentujących 68 firm. Ostatni rok dla Izby był szczególny, po raz pierwszy w historii w ciągu jednego roku przystąpiło do niej aż 21 przedsiębiorstw.  Obecnie Izba zrzesza 95 firm, z czego 12 to członkowie zwyczajni, 81 – nadzwyczajni oraz 2 firmy zrzeszone są jako członkowie standardowi.

Ważnymi punktami posiedzenia było głosowanie dotyczące zmiany statutu Izby. Po jego przegłosowaniu wygasł mandat obecnych członków zarządu: Aleksandry Galik, Józefa Dworakowskiego oraz Wiesława Kujawy, którzy stali na czele Izby od momentu jej utworzenia – spotkania założycielskiego w 1998 roku i rejestracji, która miała miejsce rok później.

Według nowo przyjętego statutu Zarząd Izby składa się obecnie z Prezesa wybieranego przez Zgromadzenie spośród członków oraz Wiceprezesa Zarządu – Dyrektora Zarządzającego. Reprezentanci firm, biorący udział w Walnym Zgromadzeniu zgłosili kandydaturę Józefa Dworakowskiego, który zdecydował się kandydować i w jawnych wyborach uzyskał mandat do sprawowania funkcji Prezesa na najbliższy rok. Obecnie Prezes Izby wybierany jest na roczną kadencję w możliwością urzędowania podczas maksymalnie 4 kadencji.

Według nowego statutu większe kompetencje i role uzyskała Rada Izby, która obecnie będzie bardziej zaangażowana w jej prace i opiniowanie kluczowych decyzji. Rada składa się z 12 członków zwyczajnych, 4 przedstawicieli członków nadzwyczajnych oraz jednego przedstawiciela członków standardowych. Na jej czele zasiada Przewodniczący Rady, którym wybrany został Artur Szymczak, oraz dwóch wiceprzewodniczących: Paweł Bawolski i Wojciech Bury.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Maj, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu